Lale Otel Rezervasyon              
Müşteri Hizmetleri: 00 90 264 582 89 30/31
Sapanca / SAKARYA Harita
       
 
Lale Otel Sapanca

Sapanca

Gezilecek Yerler

ŞELALE-AKARSU

Doğançay ( Maksudiye ) Şelalesi; Adapazarı-Geyve yolu üzerindedir. Doğançay'dan doğuya dönülerek Maksudiye Köyü'ne varılır. Şelaleler Maksudiye Köyü sınırları içindedir. Dere üzerinde ard arda beş ayrı şelale oluşmuştur. Şelalenin alt kısımlarında piknik alanları ve trecking parkurları mevcuttur. Sapanca'ya araba ile 45 dk. uzaklıktadır.

MADEN DERESİ

Hendek İlçesinin kuzeyinden, Çataltepe'den doğarak 30 km yol katettikten sonra Kocaali'nin batısından Karadeniz'e ulaşmaktadır. Oldukça sık bir ormanlık alan içerisinde derince bir vadinin içinde akan derenin sağ ve sol kıyılarında kayın, kestane ve çınar ağaçları arasında bulunan patikalar uygun bir yürüyüş alanı oluşturmaktadır. Patikayı takiben kayalıklar üzerinde çeşitli mağara girişlerinin bulunduğu bölgede Cumhuriyetin ilk yıllarında açıldığı söylenen bir altın madeni bulunmaktadır. Sapanca 'ya araba ile 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.

DOĞANÇAY

Muhteşem bir çağlayan göle sahiptir. Özellikle çevre illerden doğa yürüyüşü ve kamp yapmak maksadıyla gelen ziyaretçilere eşsiz güzellikler sunmaktadır . Sahip olduğu oldukça zorlu yürüyüş parkuru orman içinde başlayıp dere yatağında devam etmektedir. Dere yatağındaki bu zorlu yürüyüşün sonunda çağlayan kenarında yemek yeme ve köy kahvesinde çay içme olanağı bulunmaktadır. Sapanca'ya araba ile 1 saat uzaklıktadır.

TARAKLI

Yemyeşil bir doğanın içinde 3 asırlık ahşap yapıları ve bozulmamış şehir dokusuyla bir Osmanlı kasabasıdır. Taraklı 1292 de Osman Bey tarafından fethedilmiştir. Yavuz Sultan Selim 1517 de ordusuyla Taraklı'da 15 gün konaklamış ve Veziri-azam Yunus Paşa bugün hala kullanılmakta olan camiyi yaptırmıştır. Sapanca'ya araba ile 1 saat 15 dakika uzaklıktadır. 

ACARLAR LONGOZU

Kaynarca ve Karasu ilçe sınırlarının birleştiği bölgede yer almaktadır. Koruma bölgesi içinde bulunan Acarlar Gölü yaz aylarında kurumakta, kışın ise su birikintisi ile oluşmaktadır. Gölün yüzölçümü 1562 hektar olup,derinliği 1,5 metredir. Gölün çevresi tamamıyle dişbudak ormanları ile çevrilidir ve bu ağaçlar yer yer gölün bataklık kesimlerine sokulmaktadır. Yaban hayatı koruma ve geliştirme alanı olan gölde 235 çeşit kuş türü yaşamaktadır. Sapanca'ya araba ile 1 saat 35 dakika uzaklıktadır.

Size Özel Fırsatlar

Copyright © 2012 Lale Boutique Hotel